WWDC 2013 – Koniec z kotami, urna na prochy i najbrzydsze na świecie ikonki

autor: Daniel Gwizdała, data: Czerwiec 11, 2013, kategoria: Aktualności and Apple, komentarze: Brak komentarzy

wwdc

No i stało się. Keynote otwierający WWDC 2013 za nami. Dużo nowości, dużo zaskakujących rzeczy, a poniżej mój krótki komentarz na gorąco odnośnie najbardziej interesujących mnie zagadnień z dzisiejszej prezentacji.

1. OS X Mavericks

Nowa wersja systemu od Apple zrywa z kotami w nazwie. Szkoda, bo to było całkiem sympatyczne, ale też nie ma jakiejś wielkiej tragedii. Mavericks to fajna i dobra nazwa. Oprócz odejścia od zwierzęcego nazewnictwa, OS X nie będzie miał na pulpicie kosmicznego widoku, tylko wielką falę. Sam system wprowadza kilka bardzo fajnych funkcji, jak iCloud Keychain, zakładki w Finderze czy lepszą obsługę kilku monitorów.

2. Mac Pro

Apple pochwaliło się zupełnie nowym wyglądem Mac Pro, którego uaktualniona wersja ma pojawić się jesienią. W środku upakowane są naprawdę porządne elementy, a na zewnątrz? No cóż, mi to kojarzy się z urną na prochy, a ja wolałbym, żeby moje narzędzie pracy choć trochę przypominało komputer.

3. iOS 7

Najbardziej oczekiwana tajemnica od Apple. Wiedzieliśmy, że zostanie zmieniony interfejs, wiedzieliśmy, że ma być płasko, ale chyba nikt nie spodziewał się takich zmian. Powiem tak, system w środku wyglądu bosko, wymaga trochę dopieszczenia, ale już teraz robi bardzo dobre wrażenie, natomiast ikony to coś co jest zdecydowanie najsłabszym punktem tego systemu. Jest to po prostu tragedia. Wyglądają na totalną amatorszczyznę. Poniżej ikona mojego autorstwa, zrobiona w Photoshopie za pomocą kwadratu z zaokrąglonymi rogami, gradientu i jednego z domyślnych kształtów w Photoshopie. Zajęło mi to nie więcej niż 60 sekund.

mail

Share Button