Nowy Dropbox 2.0

autor: Daniel Gwizdała, data: Marzec 13, 2013, kategoria: Aktualności, komentarze: Brak komentarzy

dropbox

Dropbox to jeden z najpopularniejszych internetowych dysków. Graficy bardzo często korzystają w tego narzędzia do synchronizacji plików. Dzięki niemu mogą mieć swoje prace zawsze przy sobie, niezależnie czy pracują na komputerze czy na urządzeniu mobilnym.

Nowa wersja przynosi kilka ciekawych zmian i udogodnień. Najważniejsza i najbardziej widoczna to nowa rozwijalna lista, która ukryta jest pod małą ikonką dropboxa. Możemy z tego poziomu obejrzeć ostatnio synchronizowane pliki, przejść do folderu dropboxa, albo na swoje konto w przeglądarce internetowej. Możemy również udostępniać swoje pliki innym użytkownikom. Niestety w tej chwili działa to w taki sposób, że jesteśmy przenoszeni na stronę. Można jednak mieć nadzieję, że w przyszłości zostanie to rozwiązane w lepszy sposób. Powiadomienia o nowych zaproszeniach od innych użytkowników, albo o aktywności ludzi, z którymi dzielisz pliki również pojawiają się w tym okienku.

Osobiście korzystam z Google Drive z racji tego, że dość silnie jestem powiązany z pocztą Gmail, jednak Dropbox to bardzo funkcjonalne narzędzie do synchronizacji plików między urządzeniami.

Aby pobrać nowego Dropboxa wystarczy wejść na stronę.

 

Share Button